با کليک بر روي +1 "مهندسين جوان مکانيک" را در گوگل محبوب کنيد
 

رئیس مرکز آزمون:

نتایج آزمون ارشد نیمه شهریور اعلام می شود

رئیس مرکز آزمون: نتایج آزمون ارشد نیمه شهریور اعلام می شود رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از انتشار نتایج آزمون ارشد این دانشگاه در نیمه شهریورماه خبر داد. به گزارش دانشگاه نیوز ، ناصر اقبالی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه تاکنون آزمون کارشناسی ارشد سال 93 دانشگاه آزاد بدون هیچ مشکلی در سراسر کشور برگزار شده، گفت: آزمون کارشناسی ارشد سال 93 عصر امروز شنبه 10 خرداد ماه به پایان می رسد. وی ادامه داد: آزمون متمرکز دانشگاه آزاد با 550 هزار داوطلب در حال برگزاری است و هیچ گونه مصاحبه ای از داوطلبان بعد از پذیرش به عمل نمی آید و مستقیم به واحدهای دانشگاهی معرفی می شوند. به گفته رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد سال 93 نیمه شهریوره ماه به اطلاع داوطلبان می رسد. اقبالی خاطرنشان کرد: داوطلبان در دو نیمسال نخست و دوم به کلاسهای درس می روند.

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در یکشنبه 1393/04/15 و ساعت 19:18 |

آخرین مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوستهمشاورعالی سازمان سنجش با اشاره به آمار ثبت نامی آزمون کاردانی نظام جدید، از پایان مهلت ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 93 در روز دوشنبه 19 خرداد خبر داد.

به گزارش دانشگاه نیوز ، دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار«دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه ثبت‌نام برای شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال93 از روز یکشنبه چهارم خردادماه آغاز شد، گفت: ثبت‌نام دراین آزمون از طریق سایت سازمان سنجش انجام شد و در ساعت 24 روز سه شنبه 13 خردادماه پایان پذیرفت.

 

وی ا فزود: در این آزمون تعداد 288 هزار و 453 نفر ثبت نام کردند که این آمار نسبت به داوطلبان سال 92، 25 هزار و 853 نفر و نسبت به سال 91، 86 هزار و 365 نفر کمتر است.

 

مشاور عالی سازمان سنجش خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده، این آزمون برای رشته‌هایی که پذیرش آنها از طریق آزمون است، روز جمعه 24 مردادماه برگزار می‌شود.

 

توکلی همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 93 از روز یکشنبه 11 خرداد اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی سال 93 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی از روز یکشنبه 11 خردادماه آغاز شده و در ساعت 24 روز دوشنبه 19 خرداد پایان می‌پذیرد.

 

وی افزود: داوطلبان می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org بر اساس اطلاعیه‌های منتشره سازمان پس از دریافت دفترچه راهنما و مطالعه دقیق آن نسبت به پرداخت مبلغ 14 هزار و 400 تومان به عنوان وجه ثبت نام اقدام کرده و سپس تقاضانامه اینترنتی ثبت نام را پر کنند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه تا ساعت هشت صبح امروز 57 هزار و 841 نفر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند،‌ گفت: بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده این آزمون برای رشته‌هایی که پذیرش در آنها از طریق آزمون انجام می‌شود در روز پنجشنبه 23 مردادماه برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در دوشنبه 1393/03/19 و ساعت 22:21 |

http://civil808.com/statics/uploads/files/201309/nezam.jpg
برای درایافت کارت ورود به جلسه روی لینک زیر کلیک کنید:

كارت ورود به جلسه آزمون مهندسي

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در یکشنبه 1392/09/17 و ساعت 21:51 |
گروه اجتماعی: درحالی که سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی گفته بود که تمامی آزمون های دانشگاه آزاد در سال ۹۳ به صورت مجزا برگزار می شود رئیس سازمان سنجش آموزش کشور دیروز گفت:

حتی درصورت برگزاری آزمون‌های مختلف سراسری، دانشگاه آزاد آزمونی برگزار نمی‌کند و متولی برگزاری آزمون‌ها سازمان سنجش است. ابراهیم خدایی با اشاره به 4مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو، درخصوص تفکیک برگزاری کنکور دانشگاه آزاد و دولتی، گفت: برگزاری تعدد آزمون‌ها تصویب شد، اما مسئولیت برگزاری آزمون‌ها با سازمان سنجش است. وی با بیان اینکه در جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو 4تصمیم برای آزمون سراسری اتخاذ شد، اظهار کرد:ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در شنبه 1392/09/09 و ساعت 17:37 |
http://www.inbr.ir/images/logo.jpg


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در سه شنبه 1392/09/05 و ساعت 18:8 |
http://www.inbr.ir/images/logo.jpg
دانلود در ادامه مطالب


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در سه شنبه 1392/09/05 و ساعت 18:6 |

وزارت راه و شهرسازي در اجراي مواد 26،21،11 و 28 آيي ننامه اجرائي قانون نظام مهندسي و
كنترل ساختمان با همكاري سازمان سنجش آموزش كشور، نسبت به برگزاري آزمون هاي ورود به
حرف ه مهندسان در هفت رشته مهندسي معماري بخ شهاي (نظارت، طراحي و اجرا)، عمران
بخ شهاي (نظارت، محاسبات و اجرا)، تاسيسا ت مكانيكي، تاسيسات برقي، شهرسازي، نقش هبرداري
و ترافيك در پايه سه و كاردا نهاي فني ساختمان در شش رشته كارداني معماري، عمران،
تاسيسات مكانيكي، تاسيسات برقي، شهرسازي و نقش هبرداري در پايه سه و آزمون تعيين صلاحيت
حرفه اي معماران تجربي در پايه هاي سه، دو، يك جهت پروانه اشتغال بكار در تاري خهاي 21 و 22
آذر ماه 1392 بطور هماهنگ و همزمان در سراسر كشور اقدام م ينمايد.

http://iconexpo.com/wp-content/plugins/download-monitor/img/download.gif


+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در شنبه 1392/09/02 و ساعت 20:53 |

جدول زمانی و نکات مهم

 • مهلت ثبت نام : مهلت ثبت نام اطلاعات تا پایان روز یکشنبه مورخ 19 آبان ماه 1392 می باشد
 • توجه ویژه : در طی مراحل ثبت نام از کلیک بر روی دکمه Back مرورگر خود و بازکردن بیش از یک صفحه مرورگر بر روی کامپیوتر خود جدا خودداری نمایید.
 • توجه ویژه : ثبت نام شما زمانی تکمیل گردیده که در مراحل ثبت نام از سیستم شماره پرونده 7 رقمی و کد پیگیری 16 رقمی دریافت نمایید.
 • توجه ویژه : در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در روند ثبت نام می توانید با شماره 026-36270057 یا 026-36270061 تماس گرفته ویا از طریق سیستم پاسخگویی  اقدام نمایید. ساعت پاسخ گویی از ساعت 8:30 صبح الی 12:30 و بعداز ظهر از ساعت 13:30 تا 15:00 بجز ایام تعطیل

نکته های مربوط به کارت اعتباری و رشته امتحانی دوم

 • توجه ويژه : آندسته از داوطلبانی که پس از پایان مراحل ثبت نام خواستار شرکت در رشته امتحانی دوم (شناور) یا شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و غیر انتفاعی می باشند می توانند از منوی سمت راست گزینه ویرایش اطلاعات ثبت نام را انتخاب کرده و در بخش ویرایش اطلاعات کارت دوم یا علاقمندی را وارد نمایند
 • توجه ويژه : داوطلبان بایستی كارت اعتباري ثبت نام آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد ناپیوسته) سال 1393 را قبلا از طریق سایت سنجش خریداری نمایند
 • توجه ویژه : در صورتی که مایل هستید در رشته امتحانی دوم (رشته شناور) شرکت کنید حتما باید قبل از آغاز ثبت نام کارت آنرا (به مبلغ صد و هفتاد و هشت هزار ریال) خریداری کرده و اطلاعات آنرا در زمان ثبت نام وارد نمایید.
 • توجه ویژه : شما می توانیداطلاعات رشته امتحانی دوم و کارت رشته امتحانی دوم (رشته شناور) را در زمان ویرایش اطلاعات نیز وارد نمایید.
 • توجه ویژه : در صورت تمایل به شرکت در گزینش رشته های تحصیلی دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر دولتی-غیرانتفاعی حتما باید قبل از ثبت نام کارت علاقمندی (به مبلغ پنجا ه و هشت هزار ریال) را خریداری کرده و اطلاعات آنرا در زمان ثبت نام وارد نمایید.


***دریافت دفترچه راهنما***

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در چهارشنبه 1392/08/15 و ساعت 20:44 |

شایان ذکر است کنکور ۹۲ مکانیک در تاریخ ۱۸ یهمن ۱۳۹۱ برگزار گردیده است. برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.
رمز فايل : www.irmec.ir

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در پنجشنبه 1392/07/18 و ساعت 21:3 |

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در پنجشنبه 1392/07/18 و ساعت 20:16 |

   ثبت نام آزمون سراسري كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي سال 92 از روز دوشنبه آغاز مي شود

ثبت نام آزمون سراسري كارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي سال 92 از ساعت 14:00 روز دوشنبه مورخ 09/11/91 آغاز و تا روز شنبه مورخ 21/11/91 ادامه دارد.

دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به روابط عمومي مركز آزمون گفت: داوطلبان علاقه مند به تحصيل در مقطع كارشناسي ارشد مي توانند از روز دوشنبه ساعت 14:00 به سايت www.azmoon.org مراجعه و نسبت به ثبت نام خود براي آزمون سال 92 اقدام كنند.
اقبالي در ادامه افزود: در راستاي تسهيل شرايط ادامه تحصيل براي متقاضيان، هر داوطلب مي تواند براساس علاقه 20 رشته/محل را انتخاب كند كه اين انتخاب ها بايد از يك مجموعۀ امتحاني صورت گيرد.
دكتر اقبالي درخصوص ثبت نام فارغ التحصيلان ممتاز مقطع كارشناسي كه علاقه مند به ثبت نام در ارزشيابي بدون آزمون هستند، گفت: اين دسته از داوطلبان نيز مي توانند، مستقل از اينكه از كدام واحد دانشگاهي فارغ التحصيل شده اند، 20 رشته/محل را انتخاب كنند، كه شيوۀ گزينش اين دسته از متقاضيان بر اين روال است كه ابتدا در واحد فارغ التحصيلي شان بررسي شده و سپس ساير گزينه ها مورد توجه قرار مي گيرد. 
رئيس مركز آزمون درخصوص نحوۀ گزينش آزمون ارشد گفت: پذيرش دانشجو در رشته/محل هاي انتخابي داوطلبان صرفاً براساس نمره كل آنها خواهد بود و ثبت رشته/شهر در انتخاب اول مزيتي را به لحاظ رقابتي ايجاد نخواهد كرد. 
اقبالي در ادامه در راستاي كم كردن هزينه هاي شركت در آزمون خانواده ها خاطرنشان كرد: امسال مركز آزمون 46 حوزه امتحاني در سطح كشور درنظر گرفته و داوطلبان مي توانند بدون توجه به 20 رشته/محل هاي انتخابي خود، حوزه امتحاني خود را انتخاب كنند.
اقبالي در ادامه با توجه به افزايش چشمگير تعداد رشته/محل ها نسبت به سال 91 گفت: در سال 91، تعداد 2155 رشته/محل براي انتخاب داوطلبان وجود داشت كه براي سال 92، رشته/محل ها به 3220 معادل 49 درصد افزايش يافته است كه همۀ اين اقدامات در راستاي گسترش آموزش عالي و تحصيلات تكميلي براي علاقه مندان است.
وي در پايان اعلام كرد: زمان برگزاري آزمون در (نهم، دهم و يازدهم) خرداد ماه سال 92 و اعلام نتايج پذيرفته شدگان در شهريور ماه سال 92 خواهد بود.

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در شنبه 1391/11/07 و ساعت 19:13 |

نتایج مرحله دوم تکمیل ظرفیت اعلام شد.

آغاز مرحله دوم تكميل ظرفيت آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي

از 21 آذر الی 2 دی


انتخاب رشته تکمیل ظرفیت کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی، نوبت دوم برای بهمن سال 91 از روز چهارشنبه مورخ 22 آذر ماه آغاز خواهد شد و تا شنبه 2 دی ماه ادامه خواهد داشت . 
دکتر ناصر اقبالی با اعلام این خبر به روابط عمومی آزمون گفت: کلیه افراد حاضر در جلسه کارشناسی ارشد سال 91 که در مرحله اول اعلام نتایج (شهریور ماه) موفق به پذیرش در واحدهای دانشگاه آزاد نشده اند و یا افرادی که در مرحله دوم اعلام نتایج پذیرفته شده اند، لیکن در واحد دانشگاهی محل پذیرش ثبت نام نکرده اند، مجاز به انتخاب رشته در این مرحله خواهند بود. 
واجدین شرایط می توانند با مراجعه به سایت مرکز آزمون به آدرس www.azmoon.org  کارت اعتباری 12 هزار تومانی خریداری کرده و نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند. 
رئیس مرکز آزمون خاطرنشان کرد: داوطلبان می توانند ده کد رشته را بر اساس علاقه انتخاب کرده و در سایت ثبت نام کنند.
دکتر اقبالی تأکید کرد: انتخاب و پذیرش واجدین شرایط صرفاً بر اساس نمره کل و اولویت های ده گانه داوطلبان صورت می گیرد، لذا از داوطلبان خواسته می شود در اولویت بندی خود بر اساس علاقه دقت لازم را به کار گیرند . 
وی به داوطلبان توصیه کرد: قبل از خرید کارت، به سایت مراجعه کرده و از پذیرش تکمیل ظرفیت رشته محل مورد نظرشان مطمئن شوند و بعد از آن اقدام به خرید کارت نمایند. چون در غیر این صورت امکان استرداد وجه ثبت نام وجود ندارد و علاقه مندان متضرر خواهند شد . 
وی در پایان اعلام کرد: اعلام نتایج پذیرفته شدگان مرحله تکمیل ظرفیت نیمسال دوم، در نیمه دوم دی ماه اعلام خواهد شد و شروع به تحصیل این گروه از بهمن ماه سال جاری خواهد بود.


جدول محل های دانشگاهی


ترازهای آخرین نفرات قبولی در کارنامه اصلی آزمون و تکمیل ظرفیت مرحله اول

رشته تبدیل انرژی

نام محل دانشگاهی (تبدیل انرژی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
پردیس علوم و تحقیقات دماوند 6098 40
واحد نور 5775 (5519) 142 (291)
واحد علوم و تحقیقات سیرجان 5614 (5377) 75 (168)
مرکز بین المللی کیش 5546 82
پردیس علوم و تحقیقات یزد 5677 (5407) 127 (287)
واحد بافق 5578 (5333) 120 (233)
واحد علوم و تحقیقات آیت الله آملی 5794 (5592) 109 (205)
پردیس علوم و تحقیقات بوشهر 5824 (5729) 54 (75)
واحد کاشان 5819 (5568) 125 (291)
پردیس علوم و تحقیقات سمنان 5687 (5462) 167 (317)
پردیس علوم و تحقیقات مرکری 5813 (5535) 138 (333)
پردیس علوم و تحقیقات بروجرد 5706 (5422) 95 (253)
پردیس علوم و تحقیقات خراسان رضوی 5694 (5429) 91 (203)

نام واحد دانشگاهی (تبدیل انرژی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
اهواز 6118 55
تاکستان

تبریز 6062 59
تهران جنوب 6337
تهران غرب

تهران مرکزی 6380
جلفا

خمینی شهر

دزفول 5590 52
ساری

شهر مجلسی 5076 77
علوم و تحقیقات

کرمان

مشهد

نجف آبادرشته طراحی کاربردی

نام واحد دانشگاهی (طراحی کاربردی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
واحد جاسب (5337) (173)
واحد بافق (5394) (172)
پردیس علوم و تحقیقات همدان 5796 116
پردیس علوم و تحقیقات مرکزی 5845 (5659) 118 (219)
واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی


نام واحد دانشگاهی (طراحی کاربردی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
اراک (5434) (77)
اهواز 6056 48
پرند

تاکستان

تهران جنوب

خمینی شهر

سمنان

کرج

مشهد

نجف آبادرشته ساخت و تولید

نام واحد دانشگاهی (ساخت و تولید) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
پردیس علوم تحقیقات کردستان 5658 78
واحد علوم و تحقیقات کرمانشاه 5820 78
پردیس علوم و تحقیقات مرکزی 6394 (6129) 38 (80)
واحد علوم و تحقیقات کرمان 5673 80
پردیس علوم و تحقیقات خمین 5930 (5716) 72 (112)
واحد جاسب 5775 69

نام واحد دانشگاهی (ساخت و تولید) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
الیگودرز

خمینی شهر

دزفول 5646 47
ساری

شیراز

علوم و تحقیقات

نجف آباد
دوستانی که قصد استفاده از منابع فوق رو دارند لطفا به وبلاگ "مهندسین جوان مکانیک شوشتر" لینک بدن.

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در جمعه 1391/09/24 و ساعت 0:9 |

جدول تعرفه حق ثبت‌نام مصوب داوطلبان آزمونهاي ورودي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي سازمان سنجش آموزش کشور در سالهاي 1389، 1390، 1391 ،1392جدول تعرفه حق ثبت نام مصوب داوطلبان آزمونهاي ورودي دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالي سازمان سنجش آموزش كشور در سالهاي 1389، 1390، 1391 ،1392 (مبالغ به ريال)

رديف
نوع تعرفه
تعرفه حق ثبت نام آزمونهای مصوب سال 1389
تعرفه حق ثبت نام آزمونهای مصوب سال 1390
تعرفه حق ثبت نام آزمونهای مصوب سال 1391
تعرفه حق ثبت نام آزمونهای مصوب سال 1392
1
آزمون سراسري (گروههاي پنج گانه علوم رياضي و فني، علوم تجربي، علوم انساني، زبانهاي خارجي و هنر)
55،000
85،000
85،000
106.000
2
علاقه مندي به گزينش در دانشگاه پيام نور، تربيت معلم و مراكز غيرانتفاعي
15،000
23،000
23،000
29.000
4
آزمون كارداني پيوسته (كارداني فني)
55،000
85،000
85،000
106.000
5
آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته
74،000
115،000
115،000
144.000
6
آزمون كارشناسي ارشد ناپيوسته
92،000
143،000
143،000
178.000
7
آزمون دكتري داخل
150،000
232،500
232،500
315.000
8
آزمون دكتري اعزام به خارج
132،000
225،000
225،000
315.000
9
آزمون زبان انگليسي پيشرفته (توليمو)
132،000
225،000
225،000
315.000
10
صدور تاييديه گواهي رتبه داوطلبان
15،000
23،000
23،000
29.000
11
اعمال تغییر در اطلاعات ثبت نامی ( پس از اتمام مهلت مقرر )
0
0
0
525.000
12
بازبيني مجدد و پاسخگويي به اعتراضات حضوري داوطلبان
10،000
15،000
15،000
19.000
13
تكميل ظرفيت آزمونها
18،000
28،000
28،000
35.000
14
آزمون عملي رشته تربيت بدني
38،000
59،000
59،000
100.000
15
آزمون عملي رشته هاي هنر
38،000
59،000
59،000
150.000
16
بررسي پرونده هاي گزينش داوطلبان تحصيلات تكميلي و متقاضيان عضويت هيأت علمي دانشگاهها و موسسات آموزش عالي
0
170،000
170،000
212.000
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در شنبه 1391/08/20 و ساعت 18:37 |

نتايج تكميل ظرفيت آزمون دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي

اعلام شد

 امروز تا ساعت 15 بعدازظهر اعلام مي‌شودنتايج تكميل ظرفيت آزمون دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي امروز يكشنبه، مورخ 16/7/91 اعلام مي‌شود.
دكتر ناصر اقبالي با اعلام اين خبر به خبرگزاري مركز آزمون گفت: نتايج تكميل ظرفيت آزمون دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي از طريق پايگاه اطلاع رساني اعلام نتايج مركزآزمون به آدرس www.azmoon.com اعلام خواهد شد.
رئيس مركز آزمون تأكيد كرد: پذيرفته‌شدگان مي‌توانند جهت ثبت نام در روزهاي سه‌شنبه و چهارشنبه 18 و 19 مهر ماه به واحدهاي دانشگاهي مورد نظر جهت ثبت نام مراجعه كنند. براي ثبت نام پذيرفته شدگان داشتن اصل مدرك كارشناسي (ليسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامي يا ساير دانشگاه‌هاي معتبر داخل يا خارج كشور، اصل شناسنامه، اصل كارت ملي، 6 قطعه عكس 4×3 تمام رخ، ارائه مدرك مشخص كننده خدمت وظيفه عمومي (مخصوص برادران) و تصاوير آنها الزاميست. رئيس مركز آزمون در پايان اعلام كرد: سايت اطلاع رساني مركزآزمون دانشگاه آزاد اسلامي به آدرس www.pubr-azmoon.com جهت اطلاع رساني از آخرين اخبار آزموني دانشگاه آزاد اسلامي همواره بصورت آنلاين در خدمت همه داوطلبان قرار دارد.


دوستان

کمک کنید جداول زیر رو کامل کنیم تا رفقایی که سال آینده قصد ورود به دانشگاه رو دارن یه منبع خوب در اختیارشون باشه.

یه نکته جالب

رتبه و تراز آخرین فرد قبول شده توی کارنامه هایی که برامون ارسال میشه با هم دیگه متفاوته

کسی می دونه علت چیه؟رشته تبدیل انرژی

نام محل دانشگاهی (تبدیل انرژی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
پردیس علوم و تحقیقات دماوند 6098 40
واحد نور 5775 (5519) 142 (291)
واحد علوم و تحقیقات سیرجان 5614 (5377) 75 (168)
مرکز بین المللی کیش 5546 82
پردیس علوم و تحقیقات یزد 5677 (5407) 127 (287)
واحد بافق 5578 (5333) 120 (233)
واحد علوم و تحقیقات آیت الله آملی 5794 (5592) 109 (205)
پردیس علوم و تحقیقات بوشهر 5824 (5729) 54 (75)
واحد کاشان 5819 (5568) 125 (291)
پردیس علوم و تحقیقات سمنان 5687 (5462) 167 (317)
پردیس علوم و تحقیقات مرکری 5813 (5535) 138 (333)
پردیس علوم و تحقیقات بروجرد 5706 (5422) 95 (253)
پردیس علوم و تحقیقات خراسان رضوی 5694 (5429) 91 (203)

نام واحد دانشگاهی (تبدیل انرژی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
اهواز 6118 55
تاکستان

تبریز 6062 59
تهران جنوب 6337
تهران غرب

تهران مرکزی 6380
جلفا

خمینی شهر

دزفول 5590 52
ساری

شهر مجلسی 5076 77
علوم و تحقیقات

کرمان

مشهد

نجف آبادرشته طراحی کاربردی

نام واحد دانشگاهی (طراحی کاربردی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
واحد جاسب (5337) (173)
واحد بافق (5394) (172)
پردیس علوم و تحقیقات همدان 5796 116
پردیس علوم و تحقیقات مرکزی 5845 (5659) 118 (219)
واحد علوم و تحقیقات آذربایجان شرقی


نام واحد دانشگاهی (طراحی کاربردی) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
اراک (5434) (77)
اهواز 6056 48
پرند

تاکستان

تهران جنوب

خمینی شهر

سمنان

کرج

مشهد

نجف آبادرشته ساخت و تولید

نام واحد دانشگاهی (ساخت و تولید) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
پردیس علوم تحقیقات کردستان 5658 78
واحد علوم و تحقیقات کرمانشاه 5820 78
پردیس علوم و تحقیقات مرکزی 6394 (6129) 38 (80)
واحد علوم و تحقیقات کرمان 5673 80
پردیس علوم و تحقیقات خمین 5930 (5716) 72 (112)
واحد جاسب 5775 69

نام واحد دانشگاهی (ساخت و تولید) نمره کل آخرین فرد پذیرفته شده رتبه آخرین فرد پذیرفته شده
الیگودرز

خمینی شهر

دزفول 5646 47
ساری

شیراز

علوم و تحقیقات

نجف آباد
دوستانی که قصد استفاده از منابع فوق رو دارند لطفا به وبلاگ "مهندسین جوان مکانیک شوشتر" لینک بدن.

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در یکشنبه 1391/07/16 و ساعت 14:32 |

نتايج تكميل ظرفيت آزمون دوره كارشناسي ارشد ناپيوسته دانشگاه آزاد اسلامي

 امروز تا ساعت 15 بعدازظهر اعلام مي‌شود


 انتخاب رشته/ شهر مجدد داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد دانشگاده آزاد اسلامي از دوشنبه 91/7/3 تا يكشنبه 91/7/9 ادامه دارد.

انتخاب رشته مجدد آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی بزودی در سایت www.azmoon.org

طبق اطلاعات واصله از دبیرخانه منطقه 6 دانشگاه آزاد، پردیس های علوم تحقیقت با واحدهای علوم تحقیقات هیچگونه تفاوتی چه از لحاظ مدرک و چه از جنبه شهریه ندارند.

پردیس های علوم تحقیقات مجوز صدور مدرک از وزارت علوم ندارند و به این خاطر به نام پردیس خوانده می شوند. این پردیس ها زیر نظر واحد علوم تحقیقات مرکز می باشند و صدور مدرک نیز تحت عنوان "واحد علوم تحقیقات تهران" می باشد.

جدول رشته شهر های تکمیل ظرفیت:


سلام دوستان

نتایج آزمون ارشد تعدادی از دوستان به قرار ذیل است.

از سایر دوستان تقاضا می شود کارنامه خود را به صورت نظر خصوصی در قسمت نظرات این پست قرار دهند تا بدون ذکر نام و با فرمت زیر در وبلاگ درج شود.

ضمنا نتایج تکمیل ظرفیت پنج نفر از قبول شدگان سال گذشته در ادامه مطلب آورده شده است.

با تشکر

*ثبت‌ نام در دانشگاه‌ها از اول تا سوم مهر

ثبت نام در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از اول تا سوم مهرماه انجام می‌شود و اطلاعیه مربوط به مدارک مورد نیاز روز یکشنبه 26 شهریور ماه از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی به آدرس pubr-azmoon.com می‌شود.

*آمار آزمون امسال

در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی که اردیبهشت‌ ماه برگزار شد 625 هزار و 935 نفر ثبت‌ نام کردند که از این تعداد 80 درصد معادل 499 هزار و 850 نفر در جلسه حاضر شدند و تعداد پذیرفته‌شدگان این آزمون 63 هزار و 419 نفر است.

همچنین از تعداد کل پذیرفته‌شدگان 56 درصد مردان و 44 درصد زنان هستند و در این آزمون 31 درصد ظرفیت پذیرش نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

*میزان شهریه

شهریه ثابت 1072990 تومان

واحد نظری 69150 تومان

واحد عمومی و کارورزی 93490 تومان

پایان نامه 336830 تومان

زبرجد 60000 تومان

شهریه ثابت شهریه متغیر هر واحد درسی نظری شهریه متغیر هر واحد درسی عملی شهریه هر واحد درسی پایان نامه
10729900 69150 93490 336830

جدول شهریه سال گذشته دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد (1390)

شهریه ثابت تمام رشته های علوم انسانی

شهریه ثابت تمام رشته های غیرعلوم انسانی

شهریه متغیر هر واحد درسی نظری

شهریه متغیر هر واحد درسی عملی

شهریه هر واحد درسی پایان نامه

9343200 ریال

10219000  ریال

658600 ریال

890400 ریال

3207900 ریال

 


*کارنامه ها:

تبدیل انرژی: اهواز، دزفول، کرمان، علوم تحقیقات

طراحی کاربردی: اهواز، خمینی شهر

ساخت و تولید: دزفول، نجف آباد

مهندسی مکاترونیک: تهران جنوب

نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی


نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی         نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی


نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی


نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی


نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی          نتایج کنکور ارشد مهندسی مکانیک دانشگاه آزاد اسلامی
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در سه شنبه 1391/06/21 و ساعت 21:2 |
منابع کنکور کارشناسي ارشد مهندسي مکانيک:
اين متن را براي انتقال تجربيات کنکورهاي گذشته براي کنکوريهاي 91 به اونور نوشتم. اميدوارم مثمر ثمر واقع بشه:
مجموعه زبان انگليسي:


1-زبان عمومي:

اگر تافل زبان نداريد يا در سطح بالايي نيستيد،به هيچ وجه وقت خود را با خواندن کتابهايي مثل 504 و..... تلف نکنيد.
اگر به درصد رتبه هاي زير 100 نگاه کنين،ميبينين که اکثرا زبان را سفيد ميگذارند، مگر کسيکه هدفش قبولي در مهندسي پزشکي است


2- زبان تخصصي:

اين درس هم نياز به هيچ مرجعي ندارد.
اگر در دوران تحصيل ، لغات تخصصي به گوشتان خورده باشد، مي‌توانيد جواب دهيد.
از اين قسمت معمولاً سه متن به صورت درک مطلب،در کنکور ميدهند که بسيار وقت گير است و خواندن بيشتر از يک متن،توصيه نميشود.

مجموعه رياضيات:
1- رياضيات 1و2:

براي اين دو درس،اگر از تابستان شروع به خواندن ميکنيد،حتما کتاب هاي مسعود آقاسي را بخوانيد،بدون نياز به هيچ چيز ديگري.

اما اگر فرصت کافي ندارين،براي رياضيات 1 کتاب گاج و براي رياضيات 2 کتاب پوران پژوهش تا حد خوبي،کفايت ميکنند.


2-معادلات ديفرانسيل:

براي تمامي گرايش ها،کتاب معادلات ديفرانسيل گاج،يک کتاب فوق العاده عالي است.
کتابي با حجم کم،اما بسيار پر محتوا.

با خواندن آن به راحتي ميتوانيد همه تست هاي معادلات را بدون استثنا جواب دهيد.


3-رياضيات مهندسي:

رياضي مهندسي،معتقدي (پارسه) دو جلد کتاب داره (درس + تست).

حتما درس را کامل مطالعه کرده و سپس تست هاي تاليفي را حل کنيد.

آنگاه به سراغ جلد دوم رفته و تست هاي سالهاي گذشته رياضيات مهندسي رشته هاي برق و مکانيک را هم حل کنيد.


کتاب رياضيات مهندسي محمود کريمي انتشارات نصير هم کتاب هاي بسيار خوب و با تشريح بيشتر هستند.

مجموعه حرارت و سيالات:


1- ترموديناميک و مکانيک سيالات:

بدون شک کتابهاي دو جلدي راهيان ارشد براي اين دو درس بهترين منبع است.
حتما ابتدا يکبار درس و تست هاي داخل کتاب را حل کنيد و يک دور کتاب ها را تمام کنيد.

سپس تست هاي مکانيک+ تست هاي مهم مهندسي شيمي+ عمران را حتما حل کنيد.2- انتقال حرارت:

کتاب انتقال حرارت پوران پژوهش، نوشته دکتر محمد سميع پور.

کتاب بسيار خوبيست، فقط حتما علاوه بر مکانيک، تست هايي از مهندسي شيمي هم حل شود.

مجموعه جامدات:
1-استاتيک:

استاتيک بهترين و تنها مرجع مورد اعتماد کتاب مريام است.

مطالعه کامل درس و حل اکثر مثالهاي مهم انتهاي هر بخش حتما توصيه ميشود.

سوالات کنکور استاتيک معمولا تکراري نيست به دليل گستردگي مسائل مريام.
استاتيک شايد تنها درسي باشد که فرمول خاصي ندارد و تنها با حل تحليلي مسئله ميتوان به جواب رسيد.


2- مقاومت مصالح:

تنها يک کتاب،مقاومت پوران پژوهش نوشته محمد حسن نائي.

کتابيکه اگر کامل بر آن مسلط شويد قادر به پاسخگويي همه تست هاي مقاومت خواهيد بود.

ابتدا درس اين کتاب را کامل بخوانيد.

سپس فقط مثال هاي حل شده را مطالعه کنيد.

به هيچ وجه تست هاي تکميلي را نزنيد،فقط تست هاي مکانيک + تست هاي مهم عمران کفايت ميکنه.

در اين درس مسئله مهم،مرور پي در پي درس و مثالهاي حل شده و تست هاي مهم است.3- طراحي اجزا:

تنها يک کتاب، طراحي اجزاي راهيان ارشد نوشته روح‌اله حسيني. هم متن کاملي داره و خوب درس را ياد ميده و هم تستهاي کامل و زيادي داره. مثلاً تستهاي کارداني به کارشناسي را هم پوشش ميده.
نکته جالب اينجاست که همه سوالات کنکور امسال (90) داخل اين کتاب بود
اما اگر وقت نمي‌کنيد کلش را بخونيد حتماً فصلهاي معيارهاي شکست، خستگي و چرخ‌دنده‌ها را بخونيد.مجموعه ديناميک و ارتعاشات


1- ديناميک: 

اول بگم که اين درس علاوه بر خوندن نياز به تمرين و تست زدن زيادي داره و بايد پس از اينکه درس را ياد گرفتيد تا ميتونيد نمونه سوال گير بياريد و تست بزنيد و ... . اين درس خيلي مهمه، چرا که پيش نياز درسهاي ديناميک ماشين و ارتعاشات و کنترل هم هست.


کتاب راهيان ارشد نوشته روح‌اله حسيني خيلي از اين لحاظ کامله. هم تستهاي مکانيک را داره و هم هوافضا و مکاترونيک و بعضاً تست تاليفي هم داره.2- ارتعاشات:

با کتاب ارتعاشات جباري پوران پژوهش،نميشه بيشتر از دو تا سه تست زد. بايد مفاهيم ارتعاشات را خوب ياد بگيريد که کتاب ارتعاشات رائو براي فقط درس و حل مسئله سري شومز (ستو) تقريبا مناسب است. البته کتاب ارتعاشات صالحي پور و حسيني هم خوبه. هم خوب آموزش داده و هم مثال زياد داره و هوافضا را هم شامل ميشه. در حال حاضر بهترين منبع همين کتابه

اما اين درس منابع زيادي دارد،که خواندنش خيلي وقت ميگيرد.

به هرحال همين تعداد کتابها با توجه به زمان کافيست.3- ديناميک ماشين:

باز هم مثل دو درس اول اين قسمت (ديناميک و ارتعاشات) کتاب راهيان ارشد (نوشته حسيني). واقعاً هم از نظر درس و هم از نظر تست کامله و از رجوع به ساير مراجع مثل مارتين و ... بي‌نياز ميشيد. فقط سعي کنيد همه مسائل را بتونيد خودتون حل کنيد و يا حداقل نگاهي بهشون بندازيد. راه حلش دستتان مياد.


4-کنترل اتوماتيک:

تا 89 اگر کسي کتاب کنترل آرياز برادراني را ميخواند،راحت ميتوانست 3 تا 4 سوال کنترل را جواب دهد.

اما براي ارشد89 قضيه فرق کرد و فرم سوالات عوض شد!!!!

اما به هر حال کاملترين مرجع همين کتاب است،البته جزوه پارسه هم کنارش خوب است.

چون کتاب آرياز بعضي مسائل مکانيکي و سيالاتي را ندارد.

و اما ساخت و توليد:
1- سيستمهاي اندازه گيري : 
منبع : جزوه امير کبير، کتاب سيستم هاي اندازه گيري نوشته حرير پوش. منبع ديگر کتاب زبان اصلي : Metrology for Engineers از J.F.W.Galyer و C.R.Shotbolt مي باشد.
2- اونيورسال عمومي ( ماشين ابزار)
کتاب زبان اصلي : Technology of Machine Tools مي باشد.
3- توانايي ماشينکاري :
کتاب درسي به همين نام نوشته دکتر محمدرضا رازفر انتشارات دانشگاه صنعتي اميرکبير
4- متالورژي ( علم مواد ) :
منبع : کتابي با عنوان ( علم مواد ) نوشته تويسرکاني انتشارات دانشگاه صنعتي اصفهان
در ضمن کتابهاي ديگري نيز در اين زمينه وجود دارد از جمله : کتاب متالورژي حرارتي اونر که البته به زبان فارسي نيز ترجمه شده است. و نيز کتاب علم مواد نوشته گلعذار
5- عمليات حرارتي :
منبع : کتاب عمليات حرارتي فولاد ها
6- جوشکاري تخصصي :
جزوه جوشکاري دکتر دکتر ستاري فر عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير مي باشد.
7- ماشينهاي CNC :
نشر طراح چندين کتاب مختلف با عنوانهاي مشابه در اين زمينه منتشر کرده است.
8- قيد و بند ( جيگ و فيکسچر) :
جزوه امير کبير .
9- قالب پرس :
منبع اصلي جزوه امير کبير ،کتاب قالب هاي برش نشر طراح
10- هيدروليک و پنوماتيک :
منابع : جزوه درسي ( بصورت کتاب ) نوشته دکتر رضاعي عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير 

11- توليد مخصوص:
منابع: جزوه درسي دکتر عبداله عضو هيأت علمي دانشگاه اميرکبير
کتابي با عنوان (( روشهاي مدرن ماشينکاري )) از نشر طراح 
12- مديريت توليد:
مديريت صنعتي(فصل 11:مذيريت توليد) نوشته دکتر حدادي اصل (دانشيار دانشگاه صنعتي اميرکبير)

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در شنبه 1391/06/11 و ساعت 21:22 |

1

روزانه - دانشگاه تهران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

100

2

روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

100

3

روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۶۷- مهندسی سیستمهای انرژی (کد گرایش ۳) -

150

4

شبانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

150

5

روزانه - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

220

6

شبانه - دانشگاه تهران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

220

7

شبانه - دانشگاه صنعتی امیرکبیر - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

370

8

روزانه - دانشگاه علم و صنعت ایران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

320

9

روزانه - دانشگاه علم و صنعت ایران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

320

10

روزانه - دانشگاه علم و صنعت ایران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

320

11

روزانه - دانشگاه تربیت مدرس - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

400

12

روزانه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

410

13

روزانه - دانشگاه صنعتی اصفهان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

510

14

شبانه - دانشگاه تهران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) - گرایش ماشینهای آبی

400

15

روزانه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - ۱۲۶۷- مهندسی سیستمهای انرژی (کد گرایش ۳) -

500

16

روزانه - دانشگاه فردوسی مشهد - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

650

17

روزانه - دانشگاه شیراز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

650

18

روزانه - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۶۷- مهندسی هسته‌ای (کد گرایش ۳) - گرایش مهندسی راکتور

500

19

شبانه - دانشگاه علم و صنعت ایران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

630

20

شبانه - دانشگاه علم و صنعت ایران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

630

21

شبانه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

700

22

شبانه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) - شیوه آموزش محور

800

23

شبانه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - ۱۲۶۷- مهندسی سیستمهای انرژی (کد گرایش ۳) -

720

24

روزانه - دانشگاه صنعتی بابل - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

800

25

روزانه - دانشگاه گیلان – رشت - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1000

26

شبانه - دانشگاه صنعتی اصفهان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1100

27

روزانه - دانشگاه تبریز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1000

28

شبانه - دانشگاه شیراز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1100

29

روزانه - دانشگاه صنعتی شیراز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1000

30

روزانه - دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور – تهران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

950

31

روزانه - دانشگاه شهید بهشتی - ۱۲۶۷- مهندسی هسته‌ای (کد گرایش ۳) - گرایش چرخه سوخت هسته‌ای

950

32

شبانه - دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی - ۱۲۶۷- مهندسی سیستمهای انرژی (کد گرایش ۳) - شیوه آموزش محور

1000

33

روزانه - دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور – تهران - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) - مدیریت انرژی الکتریکی – با همکاری دانشگاه تربیت مدرس

1150

34

شبانه - دانشگاه فردوسی مشهد - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1150

35

روزانه - دانشگاه شهید باهنر کرمان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1250

36

شبانه - دانشگاه گیلان – رشت - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1350

37

روزانه - دانشگاه شهید بهشتی - ۱۲۶۷- مهندسی هسته‌ای (کد گرایش ۳) - گرایش راکتور

1000

38

روزانه - دانشگاه صنعتی سهند تبریز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1250

39

روزانه - دانشگاه صنعتی اصفهان - ۱۲۶۷- مهندسی هسته‌ای (کد گرایش ۳) - گرایش رآکتور

1450

40

روزانه - دانشگاه صنعتی شاهرود - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1300-

41

روزانه - دانشگاه یزد - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1300

42

شبانه - دانشگاه تبریز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1400

43

روزانه - دانشگاه بوعلی سینا – همدان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1300

44

روزانه - دانشگاه رازی کرمانشاه - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1500

45

شبانه - دانشگاه صنعتی بابل - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1500

46

شبانه - دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

-

47

روزانه - دانشگاه کاشان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1500

48

روزانه - دانشگاه ارومیه - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1600

49

روزانه - دانشگاه هرمزگان – بندرعباس - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1600

50

روزانه - دانشگاه سمنان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1500

51

روزانه - دانشگاه یاسوج - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1600

52

روزانه - دانشگاه شهید چمران اهواز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1500

53

شبانه - دانشگاه شهید باهنر کرمان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1600

54

روزانه - دانشگاه شهرکرد - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1600

55

روزانه - دانشگاه صنعتی شاهرود - ۱۲۶۷- مهندسی سیستمهای انرژی (کد گرایش ۳) -

1600

56

شبانه - دانشگاه شهید چمران اهواز - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1700

57

روزانه - دانشگاه تربیت معلم سبزوار - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1600

58

شبانه - دانشگاه سمنان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1700

59

روزانه - دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1650

60

شبانه - دانشگاه کاشان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1700

61

شبانه - دانشگاه صنعتی شاهرود - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1700

62

روزانه - دانشگاه صنعتی ارومیه - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1700

63

روزانه - دانشگاه محقق اردبیلی – اردبیل - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1800

64

شبانه - دانشگاه بوعلی سینا – همدان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1900

65

روزانه - دانشگاه بیرجند - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1960

66

روزانه - دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) - شیوه آموزش محور

2000

67

شبانه - دانشگاه یزد - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1800

68

روزانه - دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

1900

69

روزانه - دانشگاه صنعتی مالک اشتر - ۱۲۶۷- مهندسی دریا (کد گرایش ۳) - گرایش هیدرودینامیک و جلوبری - محل تحصیل شاهین شهر اصفهان

2000

70

شبانه - دانشگاه ارومیه - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2000

71

شبانه - دانشگاه رازی کرمانشاه - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2010

72

شبانه - دانشگاه صنعتی شاهرود - ۱۲۶۷- مهندسی سیستمهای انرژی (کد گرایش ۳) -

2000

73

شبانه - دانشگاه شهرکرد - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2050

74

شبانه - دانشگاه هرمزگان – بندرعباس - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2000

75

شبانه - دانشگاه یاسوج - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2010

76

شبانه - دانشگاه بیرجند - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2100

77

شبانه - دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2150

78

شبانه - دانشگاه تربیت معلم سبزوار - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) -

2000

79

شبانه - دانشگاه سیستان و بلوچستان – زاهدان - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) - شیوه آموزش محور

2200

80

بین‌الملل - دانشگاه صنعتی شریف - ۱۲۶۷- مهندسی مکانیک – تبدیل انرژی (کد گرایش ۳) - محل تحصیل دانشکده علوم و مهندسی واقع در جزیره کیش

2500

+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در یکشنبه 1390/12/07 و ساعت 10:35 |


download+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در پنجشنبه 1390/12/04 و ساعت 9:20 |

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در چهارشنبه 1390/11/05 و ساعت 23:20 |
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در چهارشنبه 1390/11/05 و ساعت 22:54 |
اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل فرم های ثبت نام
 • کارت اعتباری 330,000 ریالی خریداری شده است.
 • دفترچه راهنما مطالعه و اطلاعات مورد نیاز جهت ثبت نام آماده می باشد.
 • فایل اسکن شده تصویر داوطلب طبق مشخصات مذکور در دفترچه آماده می باشد.
 • داوطلب متقاضی استفاده از سهمیه بنیاد شهید و امور ایثارگران، کد رهگیری ایثارگری (کد 12 رقمی) خود را از سایت بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت کرده است.
 • داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمنده و یا بسیجی فعال لازم است کد رهگیری 12 رقمی را از مراکز سپاه دریافت نموده باشند.

مشخصات عکس
 • فایل مربوطه لازم است با اسکن 100dpi از تصویر 4×3 یا 4×6 به صورت Grayscale 256 و با فرمت Jpg ذخیره شده باشد.
 • حجم تصویر ارسالی باید بیشتر از 1 کیلو بایت و كمتر از 70 كیلوبایت باشد.
 • تصویر داوطلب لازم است تمام رخ بوده و در سال جاری گرفته شده باشد.
 • تصویر باید درجهت صحیح و بدون چرخش تهیه شده و فاقد هرگونه حاشیه زائد باشد.
 • تصویر داوطلب باید واضح و مشخص بوده و اثر مهر ، منگنه و سایر مواردی که منجر به مخدوش و نامشخص بودن چهره داوطلب می شود، در تصویر وجود نداشته باشد.
 • تصویر خواهران باید با حجاب اسلامی بوده و چهره داوطلب بطور کامل در تصویر مشخص باشد.
 • تصویر عینک در صورتی که نور و یا سایه عینک روی صورت، مانع وضوح تصویر نباشد قابل قبول است.
 • برای آگاهی از مشخصات مورد نیاز جهت عکس ارسالی روی تصویر مقابل کلیک کنید.

جدول زمانی
 • مهلت ثبت نام: مهلت ثبت نام تا پايان روز 15 بهمن ماه می باشد.
 • زمان توزيع کارت: زمان و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان حداکثر 3 تا 4 روز قبل از برگزاری آزمون از طریق سامانه اينترنتي مرکز آزمون صورت مي گيرد.
 • زمان برگزاري آزمون: آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته روزهای 21 ،22 و 23 اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در چهارشنبه 1390/11/05 و ساعت 9:20 |

http://www.solid.ikp.liu.se/solidbook/

 

این سایت معرفی کننده کتابهای مرجع مهندسی مکانیک می باشد . در این سایت کتاب های مرجع این رشته را می توان از طریق LINK های قرار داده شده مشاهده کرد .

 

 http://design.alfred.edu/mechanics.html

 

این سایت MECHANIC EQUATION  نام دارد و در آن فرول های رشته مهندسی مکانیک ارائه می شود . فرمول های ترکیبی جدید را می توان در این سایت جستجو کرد . همچنین اطلاعات مکانیک ، فرمول های مکانیک ، HANDBOOK ، تمرینات ارائه شده مکانیک و فرمول های متفرقه را می توان در این سایت مشاهده کرد .

 

 http://home.hetnet.nl/~paul_voorhaar/Pipestress/index.html

 

شعار این سایت این است که : نرم افزارهای کامپیوتری قادر به محاسبات ساخت می باشند ولی یک مهندس واقعی و طراح فقط می تواند از این ابزارها بهره صحیح ببرد . این سایت درباره مهندسی مکانیک گرایش PIPING بحث می کند . انواع محاسبا و منابع مرجع اطلاعاتی مناسبی را می توان در این سایت در این زمینه بدست آورد که کاملا به مهندسین این رشته کمک می کند تا با نهایت اطمینان به کار خود بپردازند .

 

 http://www.mme.tcd.ie/~jbadger/grindingpage.html

 

در این سایت می توان با ماشینکاری و تاریخچه آن آشنا شد. ماشینکاری یکی از زیر گروه های مکانیک می باشد که کاربرد بسیار وسیعی در صنایع دارد . در سایت می توان به اطلاعاتی درزمینه این روش تولید از ابتدا تا کنون بدست آورد .

 

www.steamforum.com

 

این سایت به نام STEAM & POWER در اینترنت قرار داده شده است و در این سایت به نیروی بخار و انرژی حاصل از آن و استفاده هایی که از این نیرو در صنایع به عمل می آید پرداخته می شود . در این سایت امکان SEARCH درمورد این مبحث وجود دارد . همچنین یک مرجع اطلاعاتی قدرتمند از اطلاعات بخار، نحوه تولید و استفاده از آن را در این سایت می توان مشاهده کرد .

 

  www.engineering.com

 

سایت ENGINEERING.COM همان طور که از اسم آن بر می آید در مورد مباحث مهندسی صحبت می کند . در سایت می توان موضوعاتی را که مد نظر مان است را از دو روش ، یکی داخل منابع سایت و دیگری از منابعWEB جستجو کنیم  . همچنین می توان بسیاری مطالب و مقالات را در این سایت مورد مطالعه قرار داد و استفاده کرد . از امکانات دیگری که در این سایت قرار داده شده است می توان به LINK هایی به سایت های معتبر مهندسی مکانیک نام برد .

 

http://www.memagazine.org/

 

مجله ONLINE مهندسی مکانیک را در این سایت می توان پیدا کرد . همچنین اطلاعاتی در زمینه مهندسی مکانیک ، علت تاسیس این نشریه ، انجمن مهندسی مکانیک امریکا و اخبار و رویدادها را می توات در این سایت مشاهده کرد . غیر از مجله اصلی ، می توان مجله POWER & ENERGY و ONLINE EXCLUSIVE و تعدادی مجله دیگر را نیز می توان از طریق این سایت در دسترس داشت .

 

  http://www.machinedesign.com/

 

سایت MACHINE DESIGN ارائه کننده یکی از مجلات پر سابقه در زمینه مهندسی مکانیک می باشد . در این سایت علاوه بر مجله می توان گزارش ها و مقالات بسیاری در زمینه طراحی در مهندسی مکانیک را یافت کرده و از آنها بهره برد . آرشیو اطلاعات ، تکنولوژی ، صنایع ، دپارتمان ها ، اخبار صنعتی ، کتباخانه CAD و E-BOOK های مجانی ، مراکز فن آوری و بسیاری مسیر دیگربرای کسب اطلاعات را می توان در این سایت مشاهده کرد .

 

  http://www.theengineer.co.uk/Home/Default.aspx

 

این سایت به معرفی مجله ENGINEER می پردازد . این مجله درباره مهندسی مکانیک و رشته های وابسته به آن به فعالیت مشغول می باشد. در این سایت می توان به ابزار جستجو دست یافت ، همچنین اخبار و رویدادها ، مهندسی طراحی ، مهندسی تولید ، تولیدات ، LINK به سایت های مربوط  و موارد بسیار دیگر را می توان در این سایت مشاهده کرد .

 

  www.mcb.co.uk/ec.htm

 

در این سایت با ژورنال مهندسی مکانیک گرایش طراحی جامدات و CAD آشنا می شویم . در این سایت مواردی چون تولیدات ، کتابخانه ها ، آرشیو ژورنال ها ، LINK  و اخبار و رویدادهای مهم را می توان مشاهده کرد . همچنین امکان ثبت نام در سایت و دریافت مجله از طریق پست الکترونیکی وجود دارد .

 

  http://www.ihsurc.com/index.html

 

سایت موسسه IHS که یکی از مراکز اطلاعاتی و منابع درسی برای دانشگاه ها می باشد . در این سایت می توان به اطلاعاتی در زمینه مهندسی مادر ( مهندسی مکانیک ) دست پیدا کرد . امکانات SEARCH نیز در این سایت قرار داده شده است . SE این مجموعه را می توان از طریق این سایت مطالعه کرد و برای این کار باید به عضویت سایت در آمد .

 

  http://www.engr.colostate.edu/~dga/mechatronics/

 

در این سایت می توان به یک مرجع اطلاعاتی در زمینه مکاترونیک که تلفیقی از مکانیک و الکترونیک است و معمولا در ساخت روبات ها به کار می رود دست پیدا کرد . در این سایت می توان لیستی از منابع اصلی و مرجع در این رابطه را در اختیار داشت و از آن بهره برد .

 

http://www.ite.com/~itekb/whitepaper/white_paper.htm

 

سایت ITE را می توان به عنوان یک مرجع بسیار کامل  و DATABASE در زمینه مهندسی مکانیک معرفی کرد . این DATABASE و HAND BOOK که در این سایت ارائه می شود حاوی INDEX می باشد و می توان از آن به عنوان راهنمای بسیار قدرتمندی در مهندسی مکانیک نام برد که با استفاده از آن می توان به اطلاعات بسیار ارزشمندی دست یافت .

 

http://www.inspectioneering.com/

 

در این سایت با یک مجله آشنا می شویم که در مورد بازرسی تولیدات به ارائه مطالب می پردازد . انواع روش های بازرسی ، درصد ریسک و خطا در بازرسی های اتفاقی ، ایمنی تولیدات و ابزار آلات مورد نیاز بازرسی ها را در این سایت می توان مشاهده کرد .

 

http://edwardspub.com/journals/IJHEX/

 

این سایت به معرفی نشریه بین المللی مبدل های حرارتی می پردازد . این نشریه امریکائی از معتبر ترین مجله های منتشر شده در این رابطه در سطح جهانی می باشد . در این سایت امکان دریافت این مجله تنها با داشتن کارت های اعتباری بین المللی ( که در دسترس مراکز دانشگاهی و آموزش عالی قرار دارد ) مقدور می باشد .

 

  http://www.engineerstoolbox.com/

 

سایت موسسه ETBX در مورد مهندسی مکانیک و اصول کار این رشته به ارائه نشریات و آموزش هایی می پردازد . برای استفاده از این سایت باید فرم عضویت سایت را پر کرده و در سایت REGISTER انجام داد . پس از عضو شدن می توان از امکانات این سایت بهره برد . امکانات جانبی این سایت عبارت اند از ENGINEERING LINKS و ETBX DOCUMANTIONS.

 

  http://www.efunda.com/home.cfm

 

در این سایت با یک نشریه الکترونیکی ONLINE آشنا می شویم که درباره مهندسی مکانیک به ارائه مطالب می پردازد . مواد ، مرکز طراحی ، تجزیه و تحلیل ها ، تبدیل واحدها ، فرمول ها ، محاسبات ریاضی و امکانات SEARCH را می توان در این سایت مشاهده و از این امکانات استفاده کرد .

 

  http://www.engineersedge.com/

 

این سایت EDGE یک سایت خبر رسانی و آموزشی در زمینه مهندسی مکانیک می باشد . در این سایت به مواردی همچون DATABASE طراحی های مهندسی ، DOWNLOAD ، LINK ، امکان ثبت نام در سایت و عضو شدن ، سرویس های پشتیبانی ، منابع مکانیک سیالات ، اندازه ها و مقیاس های استاندارد از قبیل قطر مته ها ، سطوح ، واحد های محاسباتی و امکانات دیگری را می توان در این سایت در اختیار داشت .

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در پنجشنبه 1390/05/06 و ساعت 12:44 |

مجموعه مهندسی مکانیک برای کارشناسی ارشد

سازمان سنجش از این منابع سوال ها رو طرح میکنه!!!!!!!

زبان: متون تخصصی مکانیک

زبان عمومی: ۱- گرامر زبان عمومی کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد، تألیف وحید عسگری، انتشارات: کانون فرهنگی آموزش. ۲- لغت: ۵۰۴ absolutely essntial words , TOFEL flash (vocabulary) 3- درک مطلب : TOFEL flash (Reading) ،-زبان انگلیسی عمومی ۲(درک مطلب)، انتشارات کانون فرهنگی آموزش

ریاضیات:

ریاضی ۱: آزمون‌‌های ریاضی کارشناسی ارشد: مؤلف: دکتر نیکوکار
ریاضی ۲: مؤلف: مهندس حسین سرمدی ـ شرکت تعاونی سازمان سنجش آموزش کشور
ریاضی مهندسی: یوسف کریمی، انتشارات کانون فرهنگی آموزش
معادلات دیفرانسیل: ۱: مؤلف: دکتر نیکوکار
ترمودینامیک: ون وایلن، سنجل
مکانیک سیالات: وایت، فاکس، شیمز، استریتر
انتقال حرارت: اینکرپرا، هولمن
مقاومت مصالح: بیرجانسون
استاتیک: مریام، بیر جانسون، شیمز
طراحی اجزاء: شیگلی، اسپاتس
دینامیک : مریام، نیکخواه بهرامی
ارتعاشات : تامسون
دینامیک ماشین : مارتین، پازوکی
کنترل : اوگاتا، بن‌جامینکو

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در شنبه 1390/04/18 و ساعت 21:59 |
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در شنبه 1390/03/07 و ساعت 17:39 |

امتحان به قدری عجیب و غریب بود که اگر می دیدید از تعجب شاخ در میاوردید.

نکات منفی :


1- زوم کرده بودن 90% سوال های هر درس رو از 2 بخش خاص سوال دادن مثلا ریاضیش اکثرا سری و انتگرال بود و از معادلات و ریاضیات مهندسی جمعا سه سوال آورده شد!


2- استفاده زیاد واحدهای انگلیسی . کلا چیزی بعنوان کیلوگرم طراح نمی دونست ! همش پوند بود.


3-سوالات دینامیک و جامدات به شدت محاسباتی و بدون ماشین حساب کلا 10 دقیقه باید ضرب و تقسیم می کردی.اصلا دینامیک ماشین و کنترل هم نیاوردن! ارتعاشات هم از قسمت یک درجه آزادی سوالات زیادی آوردند.


4-برای درسی مثل محاسبات که مثلا باید محاسباتی تر از بقیه باشه کلا مثل بینش اسلامی همش حفظی بود و نیاز به چرخوندن مداد هم نداشتی !


5-سوال ها 0 و 100 بود ! یعنی یا گلاب یا خیلی سخت ! متوسطی به اون صورت نداشت. 


6-تعداد سوالات رو هم کمتر کردن و  15 تا 19! برای هر درس رسوندن و کلا 6 تا درس 89 تا سوال و با توجه به اینکه سوالات هر درس هم از فقط یک بخش خاص مطرح میشد فاکتور شانس بدجوری تاثیر داره تو قبولی.


7 - بعضی سوالات هم که اشتباه چاپی داشتن.

8-کیفیت چاپ در برخی سوالات جامدات ضعیف بود و به سختی می شد متوجه شد.


شما هم نظرات خودتون رو بیان کنید.

+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در یکشنبه 1390/02/25 و ساعت 1:15 |
-ظرفیت کلی ساخت و تولید از سال 87 تا 89 سیر نزولی داشته!
2-ظرفیت کلی تبدیل انرژی در سالهای اخیر همیشه بیشتر از طراحی کاربردی بوده , اما در سال 89 طراحی کاربردی از تبدیل انرژی سبقت گرفت.
3-ظرفیت پذیرش تبدیل انرژی و طراحی کاربردی همیشه رو به افزایش بوده.
4-ظرفیت سایر گرایشها(خودرو , بیومکانیک , دریا, تسلیحات , ...) از سال 88 به 89 یک جهش چشمگیر داشته.
5-در سال 86 به 87 بیشترین افزایش ظرفیت را داشتیم. (338 نفر)
6-افزایش کلی ظرفیت از سال 86 به 87 ,30% - از سال 87 به 88 ,4% - از سال 88 به 89 ,15% بوده است.
7-از سال 86 تا 89 ,627 نفر به ظرفیت پذیرش کلی مکانیک اضافه شده (یعنی 56%)
8-و اما جالبترین نکته!
در سال 86 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1128 نفر بوده, طبق آمار موسسه پارسه , رتبه آخرین فردی که در این موسسه بوده و پذیرفته شده 1080 بوده.(یعنی 48 نفر مانده به آخر)
در سال 87 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1466 نفر بوده, طبق آمار موسسه پارسه , رتبه آخرین فردی که
در این موسسه بوده و پذیرفته شده 1356 بوده.(یعنی 110 نفر مانده به آخر)
در سال 88 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1525 نفر بوده, طبق آمار موسسه پارسه , رتبه آخرین فردی که
در این موسسه بوده و پذیرفته شده 1488 بوده.(یعنی 37 نفر مانده به آخر)
در سال 89 ظرفیت پذیرش کلی مکانیک 1755 نفر بود.


+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در پنجشنبه 1389/12/12 و ساعت 12:53 |


سازمان سنجش آموزش كشور كليد اوليه سئوالات آزمون كارشناسي ارشد سال 90 را منتشر كرد و داوطلبان مي توانند تا 20 اسفندماه نظرات خود را درباره كليد سئوالات به صورت اينترنتي به سازمان سنجش اعلام كنند.

به گزارش خبرنگار مهر، كليد اوليه سؤالات كنكور كارشناسي ارشد سال 90 بر روي سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار گرفته است و با توجه به اينكه كليد اوليه غير قابل استناد است، پس از دريافت نظرات داوطلبان و صاحب­نظران كليد نهايي سئوالات تهيه و بر اساس آن كارنامه داوطلبان استخراج خواهد شد.

سازمان سنجش همچنين اعلام كرده است داوطلبان در صورت تمايل مي­توانند تا تاريخ 20 اسفند 89 با مراجعه به سايت سازمان سنجش نسبت به تكميل فرمي كه براي دريافت نظرات آنها آماده شده، اقدام كنند.

نظرات داوطلبان فقط از طريق اينترنت دريافت خواهد شد و به موارد ارسالي از طريق ديگر رسيدگي نخواهد شد. با توجه به اينكه بعد از تاريخ 20 اسفند 89 نظرات جمع­آوري و كليد نهايي منتشر خواهد شد، هيچ تجديدنظري پس از اين تاريخ قابل بررسي نخواهد بود.

به گزارش مهر، آزمون كارشناسي ارشد امسال با حضور 871 هزار و 800 نفر داوطلب در 142 رشته برگزار شد. كارنامه اوليه آزمون كارشناسي ارشد سال 90 جهت انتخاب رشته واجدين شرايط در اواخر ارديبهشت ماه سال 90 منتشر مي شود و پس از آن نيز نتايج نهايي در شهريور ماه 90 اعلام مي شود.
+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در سه شنبه 1389/12/10 و ساعت 12:42 |

تذکر:

این کلید اولیه است و کلید قطعی 20 اسفند داده می شود.


download

+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در دوشنبه 1389/12/09 و ساعت 1:18 |
کنکور امسال تا حد زیدی نسبت به سالهای پیش متفاوت بود به طوری که واقعا برای من یکی بد شد! مثلا در کنکورهای سالهای پیش حتما در ریاضیات،سری و مشتق سویی می آوردند ولی امسال نه!

همچنین تعداد سوالات درسها هم تغییر کرد و از حالت استاندارد خارج شد:

 ریاضیات :
1-ریاضی 1 : 4عدد
2-ریاضی 2 : 6عدد
3-معادلات دیفرانسیل : 5 عدد
4-ریاضی مهندسی : 5عدد
 سیالات :
1-ترمودینامیک : 7عدد
2-سیالات : 10 عدد
3-انتقال حرارت : 3 عدد
جامدات :
1-استاتیک : 5عدد
2-مقاومت مصالح : 8عدد
3-طراحی اجزا : 7عدد
دینامیک :
1-دینامیک : 6 عدد
2-ارتعاشات : 5 عدد
3-دینامیک ماشین : 5 عدد
4-کنترل : 4 عدد

سوالها هم که یا سخت بودن یا آسون!

در مجموع فکر کنم کنکور سالهای پیش استاداردتر بود.

از باقی دوستانی که شرکت کردند هم میخوام که نظرشون رو بگن.+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در دوشنبه 1389/12/09 و ساعت 0:28 |
متن خبر :بسمه تعالی


زمان و مهلت ثبت نام داوطلبان کارشناسی ارشد با آزمون و بدون آزمون سال 90 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.


به گزارش روابط عمومی مرکز آزمون «دانشگاه آزاد اسلامی» ثبت نام داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 90 این دانشگاه از ساعت 9 صبح روز دوشنبه مورخ 4.11.89 از طریق پایگاه اینترنتی به نشانی www.azmoon.org آغاز می شود.
این گزارش می افزاید مهلت ثبت نام آزمون مذکور تا ساعت 24 روز شنبه مورخ 16.11.89 ادامه خواهد داشت. داوطلبان گرامی طی این مدت می توانند با مراجعه به دفاترپستی در سراسر کشور و تهیه دفترچه راهنما و کارت اعتباری نسبت به ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی مذکور اقدام نمایند.
همچنین متقاضیان دوره بدون آزمون کارشناسی ارشد نیز می توانند با مراجعه به دفاتر پستی و تهیه کارت اعتباری نسبت به ثبت نام در این دوره اقدام نمایند.


روابط عمومی مرکز آزمون 
دانشگاه آزاد اسلامی

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در پنجشنبه 1389/10/30 و ساعت 12:29 |

زمان ثبت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

حدودا

 

هفته آخر دی ماه می باشد.

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در شنبه 1389/10/11 و ساعت 14:37 |

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در سه شنبه 1389/09/30 و ساعت 16:59 |
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در یکشنبه 1389/08/09 و ساعت 23:28 |+ نوشته شده توسط مهندس جوان در جمعه 1389/08/07 و ساعت 20:36 |

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در پنجشنبه 1389/08/06 و ساعت 10:57 |

با توجه به مصوبه شوراي نظارت و برنامه‌ريزي آزمون تحصيلات تكميلي برخي از مواد امتحاني و ضرايب دروس از كدرشته‌هاي امتحاني آزمون ورودي تحصيلات تكميلي (دوره‌هاي كارشناسي ارشد ناپيوسته داخل) سال 1389 را براي متقاضيان شركت در آزمون مذكور به شرح مندرج در جداول ذيل به تفكيك گروه آموزشي اعلام مي‌نمايد.

د) مجموعه مهندسي مكانيك (1267):


كد رشته

رشته امتحاني

مواد و ضرايب امتحاني

1267

مجموعه مهندسي مكانيك
1- ساخت و توليد
2- طراحي كاربردي
3- تبديل انرژي
4- مهندسي پزشكي – بيو مكانيك
5- سيستم محركه خودرو
6- طراحي سيستم‌هاي تعليق، ترمز و فرمان
7- سازه بدنه خودرو
8- مكاترونيك

1- زبان عمومي و تخصصي، 2- رياضيات (رياضي عمومي 1 و 2، معادلات ديفرانسيل، رياضي مهندسي)، 3- حرارت و سيالات (ترموديناميك، مكانيك سيالات، انتقال حرارت)، 4- جامدات (استاتيك، مقاومت مصالح، طراحي اجزاء)، 5- ديناميك و ارتعاشات (ديناميك، ارتعاشات، ديناميك ماشين، كنترل)، 6- ساخت و توليد (ماشين ابزار، قالب پرس، علم مواد، ماشين‌هاي كنترل عددي، اندازه‌گيري، توليد مخصوص، هيدروليك و نيوماتيك، مديريت توليد)
ضرايب به ترتيب دروس:
1- ساخت و توليد (1، 2، 1، 2، 1 و 4)
2- طراحي كاربردي (1، 2، 2، 3، 2 و 0)
3- تبديل انرژي (1، 2، 3، 2، 2 و 0)
4- مهندسي پزشكي – بيو مكانيك (3، 4، 3، 4، 3 و 3)
5- سيستم محركه خودرو (2، 3، 3، 3، 2 و 0)
6- طراحي سيستم‌هاي تعليق، ترمز و فرمان (2، 3، 1، 3، 4 و 0)
7- سازه بدنه خودرو (2، 3، 2، 4، 3 و 0)
8- مكاترونيك (1، 2، 2، 2، 3 و 2)
متقاضيان گرايش 4 به جاي دروس 5 و 6 فوق مي‌توانند دروس (مباني بيومكانيك 1 و 2 و دروس پايه پزشكي شامل فيزيولوژي و آناتومي و فيزيك پزشكي) را انتخاب نمايند.

* - پذيرش دانشجو در رشته مكاترونيك در آزمون ورودي تحصيلات تكميلي سال 1389 از طريق كد رشته‌هاي 1251 (مجموعه مهندسي برق) و 1267 (مجموعه مهندسي مكانيك) صورت مي‌گيرد.

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در پنجشنبه 1389/06/25 و ساعت 7:38 |
 
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در چهارشنبه 1389/06/24 و ساعت 16:53 |
سولات كنكور كارشناسي ارشد مكانيك 1387

سولات كنكور كارشناسي ارشد مكانيك 1386

سر فصلهای دروس مهندسی مکانیک

برای دانلود راست کلیک کرده و save target as را بزنید 

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در چهارشنبه 1389/06/24 و ساعت 16:36 |
با عرض سلام حضور همه ی بچه های گل وبلاگ و کاربران محترم

   دفترچه های آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد، رشته های طراحی کاربردی و تبدیل انرژی مربوط به سال های 87 و 88 رو واسه دانلود قرار میدم.

لینک دانلود مستقیم و حجم اون هم 861 کیلوبایت.

پسورد: www.mye.blogfa.com

http://www.20upload.com/files/shahrivar/12838247211.rar


امام حسن عسکری (ع) : تمام پليديها در اتاقى قرار داده شده، و كليد آن دروغ است.

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در سه شنبه 1389/06/16 و ساعت 6:50 |

 دروس آزمون کارشناسي ارشد رشته مهندسي مكانيك

دروس امتحاني رشته و ضرايب هر يک در گرايش هاي مختلف در دانشگاه دولتي و دانشگاه آزاد اسلامي در جدول شماره1 و 2 آورده شده است.

جدول 1: عنوان دروس امتحاني و ضرايب هر يک در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه دولتي

رديف

عنوان دروس

ضريب دروس در گرايش

ساخت و توليد

طراحي كاربردي

تبديل انرژي

مهندسي پزشكي ـ بيومكانيك

سيستم محركه خودرو

طراحي سيستم هاي تعليق، ترمز وفرمان

سازه بدنه خودرو

مكاترونيك

1

زبان عمومي وتخصصي1

1

1

1

3

2

2

2

1

2

رياضي

2

2

2

4

3

3

3

2

3

حرارت و سيالات2

1

2

3

3

3

1

2

2

4

جامدات3

2

3

2

4

3

3

4

2

5

ديناميك و ارتعاشات4

1

2

2

3

2

4

3

3

6

ساخت و توليد5

4

0

0

3

0

0

0

2

1 - شامل : (رياضي عمومي 1 و 2، معادلات ديفرانسيل و رياضي مهندسي)

2- شامل : (ترموديناميك، مكانيك، سيالات، انتقال حرارت)

3- شامل: (استاتيك، مقاومت مصالح، طراحي اجزاء)

4- شامل: (ديناميك، ارتعاشات، ديناميك ماشين، كنترل)

5- شامل: (ماشين ابزار، قالب پرس، علم مواد، ماشينهاي كنترل عددي، اندازه‌گيري، توليد مخصوص، هيدروليك و نيوماتيك، مديريت توليد)

 

 

 


جدول 2: عنوان دروس امتحاني و ضرايب هر يک در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي

رديف

عنوان دروس

ضريب دروس در گرايش

تبديل انرژي

ساخت و توليد

طراحي كاربردي

1

زبان تخصصي

3

1

1

2

رياضي

3

2

2

3

حرارت و سيالات1

4

1

2

4

جامدات2

2

2

3

5

ديناميك و ارتعاشات3

2

1

2

6

ساخت و توليد4

0

4

0

7

آناتومي و فيزيولوژي

0

0

0

8

محاسبات عددي

2

0

0

1- شامل : (ترموديناميك، مكانيك، سيالات، انتقال حرارت)

2- شامل: (استاتيك، مقاومت مصالح، طراحي اجزاء)

3- شامل: (ديناميك، ارتعاشات، ديناميك ماشين، كنترل)

4- شامل: (ماشين ابزار، قالب پرس، علم مواد، ماشينهاي كنترل عددي، اندازه‌گيري، توليد مخصوص، هيدروليك و نيوماتيك، مديريت توليد)

 

 

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در چهارشنبه 1389/06/03 و ساعت 12:40 |

ازبچه های مکانیک که برای کنکور ارشد درس می خوانند ویا به کنکور ارشد علاقه دارنددعوت به ارائه پیشنهاد ونظر در مورد روش مطالعه و برنامه ریزی و هچنین جزوات ومنابع وموسسات اموزشی می کنم.

به نظر من وبلاگ گروه مکانیک می تواند جهت بهبود سطح علمی گروه مکانیک شوشتر مفید واقع شود به شرطی که بچه های مکانیک هم بخواهند و همکاری کنند.

به امید موفقیت بچه های مکانیک شوشتر در کنکور ارشد...

+ نوشته شده توسط رضا سعادت در پنجشنبه 1389/05/07 و ساعت 1:43 |

شاید به افرادی برخورده باشید که می‌گویند: همه کتابها و جزوه‌ها را می‌خوانم، اما موقع امتحان آنها را فراموش می‌کنم، یا من استعداد درس خواندن را ندارم، چون با اینکه همه مطالب را می‌خوانم اما همیشه نمراتم پایین است و یا ... . بسیاری از اینگونه مشکلات به نداشتن یک روش صحیح برای مطالعه باز می‌گردد. عده‌ای فقط به حفظ کردن مطالب اکتفا می‌کنند، بطوری که یادگیری معنا و مفاهیم را از نظر دور می‌دارند. این امر موجب فراموش شدن مطالب بعد از مدتی می‌شود، در واقع آنچه اهمیت دارد یادگیری معنا و مفهوم است، چیزی که نمی‌توانیم و نباید از آن دور باشیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در پنجشنبه 1389/03/20 و ساعت 18:27 |

مصاحبه با رتبه 10 مهندسی مکانیک- محمدجواد اشرفی

ضمن سلام و تبریک قبولی شما در آزمون سراسری، لطفاً خود را معرفی کنید.

محمد جواد اشرفی هستم، متولد 1364 اصفهان ، ساکن اصفهان. دوره دبیرستان در مدرسه تیزهوشان بودم و در سال 82 وارد دانشگاه شدم. در مقطع کارشناسی با رتبه 156مهندسی مکانیک دانشگاه شریف پذیرفته شدم. الان هم روزهای آخر دوره کارشناسی را می گذارنم.

معدل دیپلم و پیش دانشگاهی و کارشناسی شما چند بود و در کنکور کارشناسی ارشد چه رتبه ای کسب کردید؟

معدل دیپلم و پیش دانشگاهی ام  بالای 19 و معدل کل دوره کارشناسی 9/17. رتبه کنکور کارشناسی ارشد 10 سیالات و 19 جامدات


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در یکشنبه 1389/03/16 و ساعت 11:15 |

بدون شک سهیل قنبرزاده یکی از پدیده های کنکور کارشناسی ارشد امسال بود. دانشجویی که خودش روزی 12 ساعت مطالعه می کرده اما به هیچ کسی، حتی یک نفر توصیه نمی کندکه چنین زمانی را به درس خواندن اختصاص دهد.

سهیل بچه بندر ماهشهر است. او که امروز در جایگاه رتبه نخست کنکور ارشد در رشته مهندسی مکانیک قرار گرفته است، متولد بهمن 65 است. در سال 83 کنکور کارشناسی را با رتبه 2 منطقه سه و 91 کشوری پشت سر گذاشت و از همان سن 18 سالگی شهر محل تولدش را به قصد تهران ترک کرد. امروز نزدیک دو سال است که خانواده سهیل هم دیگر در ماهشهر ساکن نیستند و به شیراز نقل مکان کرده اند اما او هنوز با افتخار می‌گوید: «من تنها ماهشهری هستم که در دانشگاه شریف قبول شده است».


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در یکشنبه 1389/03/16 و ساعت 10:49 |
دفترچه ی سوالات کنکور کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک سال ۱۳۸۹


Download From Here

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در شنبه 1389/03/15 و ساعت 23:10 |

روی تصویر کلیک کنید تا با اندازه واقعی ملاحظه کنید.

ضمنا کلیه این کارنامه ها مربوط به اشخاصی است که بدون آمادگی قبلی در کنکور شرکت کرده اند.


منصور سید محمد باقرعبداله مسعودرضا دانیالعلی


 

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در دوشنبه 1389/03/10 و ساعت 7:22 |


DOWNLOAD
password:mye.blogfa.com
منبع:سنجش و دانش
+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در سه شنبه 1389/01/31 و ساعت 17:9 |
در این پست تعدادی از کارنامه های شرکت کنندگان کنکور کارشناسی ارشد رو برای شما قرار داده ام.

http://www.4shared.com/file/250459363/519f4c7b/_online.html
+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در شنبه 1389/01/07 و ساعت 12:33 |

ديباچه:

"مكانيك؛ يعني تعمير خودرو و مهندس مكانيك؛ يعني فردي با دست‌هاي آلوده به بنزين يا روغن ماشين! چنين ديدگاهي را مي‌توانيد در بين تعداد قابل توجهي از عامه مردم و حتي داوطلبان آزمون سراسري بيابيد، در حالي كه رشته مهندسي مكانيك به جز يك درس تك واحدي، تقريباً هيچ ارتباطي با شغل مكانيكي ماشين ندارد. البته دانشجويان در اين رشته با اصول طراحي و طرز كار مكانيزم‌هاي مختلف به كار رفته در اتومبيل به طور اصولي و پايه‌اي آشنا مي‌شوند اما به تعمير خودرو نمي‌پردازند. در حقيقت رشته مكانيك بخشي از علم فيزيك است كه با استفاده از مفاهيم پايه علم فيزيك و به تبع آن رياضي به بررسي حركت اجسام و نيروهاي وارد بر آنها مي‌پردازد و مي‌كوشد تا با توجه به نتايج بررسي‌هاي خود، طرحي نو در زمينه فن شناسي وضعيت ارائه دهد و در راه پيشرفت انسان گامي به جلو بردارد.اين رشته‌ را شايد بتوان‌ از نقطه‌ نظر تنوع‌ موضوعات‌ تحت‌ پوشش‌، جامع‌ترين‌ رشته‌ مهندسي‌ به‌ شمار آورد. چون‌ رشته‌ مهندسي‌ مكانيك‌ در برگيرنده‌ تمامي‌ علوم‌ و فنوني‌ است‌ كه‌ با توليد، تبديل‌ و استفاده‌ از انرژي‌، ايجاد و تبديل‌ حركت‌ و انجام‌ كار، توليد و ساخت‌ قطعات‌ و ماشين‌آلات‌ و به‌ كارگيري‌ مواد مختلف‌ درساخت‌ آنها و همچنين‌ طراحي‌ و كنترل‌ سيستم‌هاي‌ مكانيكي‌، حرارتي‌ و سيالاتي‌ مرتبط‌ مي‌باشد.به‌ عبارت‌ ديگر محاسبات‌ فني‌، مدلسازي‌ و شبيه‌سازي‌، طراحي‌ و تهيه‌ نقشه‌ها، تدوين‌ روش‌ ساخت‌، توليد و آزمايش‌ تمامي‌ ماشين‌ آلات‌ و تأسيسات‌ موجود در دنيا، با تكيه‌ بر توانايي‌هاي‌ مهندسين‌ مكانيك‌ انجام‌ مي‌گيرد. مهندسي‌ مكانيك‌ داراي‌ گرايش‌هاي‌ "طراحي‌ جامدات‌" ، "حرارت‌ و سيالات‌" ، "ساخت‌ و توليد" و "مهندسي‌ دريا" است‌.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در سه شنبه 1389/01/03 و ساعت 21:35 |

گزينه صحيح شماره سوال   گزينه صحيح شماره سوال   گزينه صحيح شماره سوال   گزينه صحيح شماره سوال
2 76 4 51 2 26 2 1
4 77 3 52 3 27 4 2
1 78 1 53 1 28 3 3
2 79 4 54 2 29 2 4
4 80 2 55 3 30 3 5
1 81 2 56 2 31 2 6
1 82 1 57 4 32 1 7
2 83 3 58 3 33 3 8
4 84 1 59 2 34 4 9
4 85 4 60 4 35 4 10
1 86 1 61 4 36 1 11
2 87 2 62 2 37 4 12
3 88 4 63 1 38 3 13
2 89 1 64 1 39 1 14
1 90 4 65 1 40 1 15
4 91 3 66 2 41 1 16
2 92 1 67 3 42 3 17
1 93 1 68 4 43 1 18
4 94 4 69 1 44 2 19
3 95 1 70 2 45 4 20
3 96 3 71 3 46 3 21
2 97 4 72 1 47 4 22
4 98 3 73 2 48 4 23
1 99 2 74 4 49 2 24
1 100 1 75 3 50 1 25


گزينه صحيح شماره سوال   گزينه صحيح شماره سوال   گزينه صحيح شماره سوال   گزينه صحيح شماره سوال

191 2 161 2 131 1 101

192 4 162 1 132 2 102

193 3 163 4 133 3 103

194 1 164 1 134 4 104

195 1 165 1 135 4 105

196 3 166 4 136 1 106

197 2 167 3 137 2 107

198 1 168 3 138 3 108

199 4 169 3 139 3 109

200 1 170 2 140 4 110

201
171 3 141 3 111

202
172 1 142 2 112

203
173 2 143 1 113

204
174 4 144 4 114

205
175 1 145 2 115

206
176 3 146 3 116

207
177 1 147 2 117

208
178 3 148 4 118

209
179 2 149 1 119

210
180 4 150 3 120

211
181 2 151 1 121

212
182 3 152 1 122

213
183 4 153 2 123

214
184 4 154 1 124

215
185 1 155 3 125

216
186 2 156 2 126

217
187 1 157 4 127

218
188 1 158 3 128

219
189 4 159 2 129

220
190 3 160 2 130
 


+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در جمعه 1388/12/28 و ساعت 12:1 |
http://rapidshare.com/files/365328979/question_18.pdf.html
+ نوشته شده توسط دانیال ممبینی در جمعه 1388/12/28 و ساعت 11:58 |

سولات كنكور كارشناسي ارشد مكانيك 1386

+ نوشته شده توسط یاسین ابوالفتحی در یکشنبه 1388/12/16 و ساعت 18:34 |
سرفصل های آزمون کارشناسی ارشد رشته های مجموعه مکانیک
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در سه شنبه 1388/11/27 و ساعت 0:16 |
تعدادی از آزمون های ارشد مربوط به گروه مکانیک

آزمون کارشناسی ارشد 88 با کلید

آزمون کارشناسی ارشد 87

سوالات مکانیک سیالات آزمون کارشناسی ارشد سالهای 81 تا 86

 

+ نوشته شده توسط مهندس جوان در سه شنبه 1388/11/27 و ساعت 0:12 |

بر اساس ابلاغیه شماره ۷۳۲/۲۱ مورخ ۲۳/۳/۸۵ موضوع جلسه ۱۶/۱۱/۸۴ شورای هدایت استعدادهای درخشان، دانشگاه آزاد اسلامی فارغ التحصیلان ممتاز مقطع کارشناسی پیوسته واحد های دانشگاهی و مراکز آموزشی خود را بر اساس ضوابط و مقررات ذیل در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در همان رشته و گرایش پذیرش می کند.

ضوابط تعیین فارغ التحصیلان ممتاز:

ماده ۱: معدل کل حداقل ۱۷ داشته باشند.

ماده ۲: جزء ده درصد فارغ التحصیلان برتر بر اساس تعداد ثبت نام شدگان واحدهای دانشگاهی و یا مراکز آموزشی در رشته ذیربط و در سال ورود باشند.

ماده 3: حداکثر ظرف مدت هشت نیمسال فارغ التحصیل شده باشند.

 ماده ۴: فارغ التحصیلان واجد الشرایط این آیین نامه در هر سال تحصیلی تنها برای یک بار و فقط در همان دوره امکان استفاده از این آیین نامه را خواهند داشت. 

ماده ۵: پذیرش دانشجو فقط در رشته همنام امکان پذیر است.

 ماده 6: معرفی فارغ التحصیلان ممتاز توسط واحد های دانشگاهی و مراکز آموزشی


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهندس جوان در پنجشنبه 1388/11/22 و ساعت 22:11 |